Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

Bliżej kultury


Magia jaka towarzyszy spektaklowi teatralnemu, kontakt z aktorem zachwyca nie tylko dorosłych, ale i dzieci. Mały widz, utożsamiając się z losem bohaterów, przeżywa wiele wzruszeń, które wpływają na kształtowanie pozytywnych cech charakteru takich jak wrażliwość estetyczna, moralna czy społeczna. Poprzez teatr można w dzieciach rozwijać wyobraźnię, pamięć, uwagę, myślenie, ale przede wszystkim bogacić dziecięcą wiedzę o świecie i o człowieku, umożliwiając im odkrywanie piękna i brzydoty, czynów szlachetnych i złych.
Dzieci z naszej szkoły bardzo rzadko mają kontakt ze sztuką teatralną. Spowodowane jest to zbyt dużą odległością od teatru. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sztabińskiej im. Karola Brzostowskiego, chcąc umożliwić im udział w takim wydarzeniu kulturalnym, podczas tegorocznych dożynek, przeprowadziło zbiórkę publiczną. Ogółem zebrano 427 zł. Zebrana kwota oraz dopłata w funduszu Gminnej Komisji d.s. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pozwoliła sfinansować dwa spektakle teatralne. Przedszkolaki oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Sztabinie obejrzały „Zajęczą chatkę” i „Królową Śniegu” w wykonaniu artystów teatru ART-RE z Krakowa.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tym przedsięwzięciu. Zarówno tym, którzy przygotowali stoisko dożynkowe, jak też ofiarodawcom pieniędzy do puszki.
Małgorzata Ostrowska

Galeria