Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

Jubileusz 10-lecia Izby Regionalnej Ziemi Sztabińskiej im. Romana Gębicza

Izba Regionalna w Sztabinie ma już 10-lat. 20.XI.2013 r. uczczono ten jubileusz kameralną imprezą o charakterze refleksyjno-wspomnieniowym. Sylwetkę Romana Gębicza - założyciela tej placówki - przypomniał miejscowy lekarz Dariusz Trojanowski, zaś historię tworzenia Izby przybliżono z archiwalnych numerów "Naszego Sztabińskiego Domu". Uroczystość swoją obecnością zaszczycili starosta augustowski Jarosław Szlaszyński, Państwo Kaszlejowie, Baturowie, wójt gminy Tadeusz Drągiewicz, radni, dyrektorzy szkół, członkowie TPZSz i młodzież. Na ręce obecnej Prezes TPZSz Małgorzaty Ostrowskiej wpłynęły życzenia od Starostwa w Augustowie oraz pracowników Muzeum ziemi augustowskiej.
Plastyczną oprawą tego wieczoru była wystawa "Obława Augustowska 1945" opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku, w tym lista osób zaginionych w obławie z terenu gminy Sztabin. O tragicznych wydarzeniach z tamtego okresu przypomniał nauczyciel historii Emil Malesiński, zaznaczając że jest to smutny wątek dziejów, niewiele znany w naszym kraju.