Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

 

   

Realizowane przy wsparciu finansowym

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego  

"Pocztówki akwarelą malowane"

Niepowtarzalne piękno i urok Ziemi Sztabińskiej, ciekawa architektura sakralna, w tym zabytek klasy zerowej kościół p.w. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Krasnymborze, mogą zainteresować najbardziej wybrednych poszukiwaczy widoków.
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sztabińskiej im. Karola Brzostowskiego, chcąc promować nasz teren i przyciągnąć tu jak największą grupę turystów, przygotowało projekt „Pocztówki akwarelą malowane”. Został on rozpatrzony pozytywnie i otrzymał dofinansowanie w kwocie 2000 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Partnerami projektu byli Gminna Biblioteka Publiczna oraz Zespół Szkół Samorządowych w Sztabinie. W projekcie uczestniczyła 9-cio osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej. Realizację rozpoczęliśmy warsztatami plastycznymi, podczas których młodzież namalowała obrazy przedstawiające widoki naszego regionu. Następnie odbyły się warsztaty fotograficzne i komputerowe. Namalowane obrazy zostały sfotografowane i przeniesione na pocztówki. Jednym z zadań była również prezentacja wykonanych obrazów w ZSS w Sztabinie, Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie, Izbie Regionalnej Ziemi Sztabińskiej oraz filiach filiach GBP Sztabin w Jaminach i Jastrzębnej Drugiej.
Celem zaplanowanych działań, oprócz promocji regionu, był rozwój talentu plastycznego młodzieży, nabycie umiejętności z zakresu fotografii cyfrowej, obróbki zdjęć jak też poznanie programu komputerowego do składu publikacji Scribus.   
Efekt kilkumiesięcznej pracy młodzieży, jakim są wydrukowane pocztówki,się pięknym materiałem promującym Ziemię Sztabińską.